Ranman Top

 

Evidenční číslo přípravku: 4950-0
Účinná látka: cyazofamid 160 g/l
Formulace: suspenzní koncentrát (SC)
Balení: 5 l

 

Účinná látka přípravku, cyazofamid, patří do nové chemické skupiny cyanoimidazolů a působí i proti agresivním kmenům plísně bramborové, které způsobují infekci listů a hlíz brambor. Má jedinečný způsob účinku :  blokuje energetický metabolizmus ve vnitřní membráně mitochondrií plísně bramborové. Přípravek ovlivňuje přímé i nepřímé klíčení sporangií plísně, působí preventivně proti tvorbě zoospór, čímž zabraňuje šíření infekce v porostech. Působí rovněž jako sporocid (zabíjí spóry patogena). Přípravek proniká rychle do voskové vrstvy listů a tak poskytuje optimální ochranu i za nepříznivých klimatických podmínek. Při aplikaci na suchý list je přípravek odolný vůči smývání deštěm už po 15 minutách a to až do 100 mm.

Rozsah povoleného použití

Plodina

Škodlivý organismus

Dávkování

OL

Brambor

plíseň bramborová

0,5 l/ha

1

POKYNY K POUŽITÍ
Sadbové, konzumní a škrobové brambory: První ošetření proveďte po signalizaci tlaku patogena, nebo krátce před objevením plísně, obvykle na počátku uzavírání řádků brambor.
Aplikační dávka vody : 200-400 l/ha

K zabránění vzniku rezistence neaplikujte přípravek obsahující účinnou látku typu QiI fungicidu vícekrát než 3x za vegetační sezónu. Aplikujte 2 x po sobě a poté vystřídejte přípravkem s odlišným mechanismem účinku.

RANMAN TOP je fungicidní protektant a musí být aplikován před vstupem choroby do porostu. V závislosti na intenzitě napadení, lze očekávat účinnou ochranu po dobu 7 až 10 dní. V období s vysokým tlakem choroby a při rychlém růstu natě, nebo v porostu pod závlahou se doporučuje opakovat postřiky každých 7 dní. Při nízkém infekčním tlaku, zejména po odkvětu brambor, opakujte postřik alespoň po 10ti dnech.

Praktické informace pro aplikaci

  • doporučená dávka vody : 200-400 l/ha
  • maximální počet aplikací za sezónu - 3 x
  • pro aplikaci použijte trysky s menším průměrem, které zabezpečí rovnoměrné pokrytí porostu přípravkem - množství vody je pak možné snížit pod obecně doporučené množství
  • přípravek je možné kombinovat se všemi druhy insekticidů, herbicidů, desikantů, olejů atd.

 

Designed by Pedro
Scroll to Top